Laserowe usuwanie drobnych naczyń kończyn dolnych Candela
Wskazania
- usunięcie nieestetycznych pajączków w obszarze ciała
- usunięcie zmian rubinowych
- zmiany naczyniowe kończyn dolnych (wenektazje)
Przeciwwskazania
- ciąża i okres laktacji
- podwyższona temperatura ciała/ przeziębienie w dniu zabiegu
- choroba autoimmunologiczna w fazie aktywnej
- nadwrażliwość na światło (dane z przeszłości, jeśli są)
- dermatologiczne zmiany skóry w obszarze poddawanym zabiegowi (trądzik ropowiczy, stany ropne, alergiczne lub grzybicze zmiany w okolicach podlegających zabiegowi, naczyniaki, liszaje, brodawczaki, przerwania ciągłości naskórka, poparzenia słoneczne)
- łuszczyca (w fazie aktywnej)
- nieustabilizowane zaburzenia endokrynologiczne (np. Cukrzyca, PCO, Hashimoto)
- hemofilia
- choroby nowotworowe
- żółtaczka i HIV
- arytmia serca
- epilepsja
- bielactwo
- opryszczka
- nadpobudliwość nerwowa, tiki nerwowe
- kuracja sterydowa
- antybiotykoterapia
- leki rozrzedzające krew
- leki do aplikacji miejscowej w obszarze objętym zabiegiem
- alkoholi środki odurzające w ostatnich 24
- głębokie złuszczania naskórka przez okres 3 msc przed zabiegiem
- metalowe implanty w miejscu zabiegu
- depilacja, woskowanie lub pęseta przez ostatnie 6 tyg
- tatuaż lub makijaż permanentny w obszarze zabiegowym
- świeża opalenizna na skórze (6 tyg od ekspozycji na słońce)
Opis zabiegu
Nieestetyczne zmiany naczyniowe, takie jak teleangiektazje, kapilary i naczyniaki, mogą być uciążliwe, a ich przyczyny powstawania bardzo zróżnicowane. Najczęstszymi czynnikami są: predyspozycje genetyczne z tendencją do dziedziczenia mocno uwidocznionych naczynek, a także wiele współistniejących schorzeń o dolegliwościach dermatologicznych, endokrynologicznych czy internistycznych. Na powstawanie zmian naczyniowych ma także duży wpływ nasz styl życia, stres, niestandardowe stany fizjologiczne, ciąża, czy przyjmowanie niektórych leków takich jak glikokortykosteroidy. Dlatego przed wykonaniem zabiegu tak ważne są dokładne badania i konsultacja ze specjalistą.
Laserowa redukcja drobnych naczyń „pajączków” wykorzystuje działanie procesu fototermolizy. W trakcie zabiegu dochodzi do wzrostu temperatury wewnątrz naruszonych kapilar, co prowadzi do zamknięcia przepływu krwi poprzez uszkodzenia struktur ścian naczynia, a następnie ich udrożnienie przez fizjologiczne makrofagi w przeciągu kilku dni. Zabieg nie zamyka jednocześnie zdrowych naczynek i nie wywołuje tym samym ryzyka zamknięcia dużych naczyń krwionośnych. Laser emituje wiązkę, która precyzyjnie penetruje w niepożądane zmiany, a jego energia nie dociera do głębszych warstw skóry.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja w ramach której specjalista szczegółowo pozna stan zdrowia klienta i dokładnie zbada występujące zmiany naczyniowe, wykluczając przy tym wszelkie przeciwwskazania. W dniu procedury należy przede wszystkim zachować odpowiednią czystość skóry, bez stosowania żadnych preparatów kosmetycznych. Sam zabieg laserowy trwa średnio do 20 min i polega na przykładaniu do zmian naczyniowych specjalnej głowicy emitującej odpowiednią długość wiązki światła. Procedura ta może wymagać więcej ilości powtórzeń, realizowanych w odstępach od 4 do 6 tygodni.
Jak przygotować się do zabiegu
Zalecenia pozabiegowe
Umów się na wizytę
Kompleksowa konsultacja z badaniem LUMISCAN®