Laserowe usuwanie i leczenie przebarwień
Wskazania
- plamy soczewicowate
- rogowacenie słoneczne skóry
- nierównomierny koloryt
- fotostarzenie skóry
Przeciwwskazania
- ciąża i okres laktacji
- podwyższona temperatura ciała/ przeziębienie w dniu zabiegu
- choroba autoimmunologiczna w fazie aktywnej
- nadwrażliwość na światło (dane z przeszłości, jeśli są)
- dermatologiczne zmiany skóry w obszarze poddawanym zabiegowi (trądzik ropowiczy, stany ropne, alergiczne lub grzybicze zmiany w okolicach podlegających zabiegowi, naczyniaki, liszaje, brodawczaki, przerwania ciągłości naskórka, poparzenia słoneczne)
- łuszczyca (w fazie aktywnej)
- nieustabilizowane zaburzenia endokrynologiczne (np. Cukrzyca, PCO, Hashimoto)
- hemofilia
- choroby nowotworowe
- żółtaczka i HIV
- arytmia serca
- epilepsja
- bielactwo
- opryszczka
- nadpobudliwość nerwowa, tiki nerwowe
- kuracja sterydowa
- antybiotykoterapia
- leki rozrzedzające krew
- leki do aplikacji miejscowej w obszarze objętym zabiegiem
- alkoholi środki odurzające w ostatnich 24
- głębokie złuszczania naskórka przez okres 3 msc przed zabiegiem
- metalowe implanty w miejscu zabiegu
- depilacja, woskowanie lub pęseta przez ostatnie 6 tyg
- tatuaż lub makijaż permanentny w obszarze zabiegowym
- świeża opalenizna na skórze (6 tyg od ekspozycji na słońce)
Opis zabiegu
Przebarwienia to zmiany w pigmentacji, które powodują, że niektóre obszary skóry mają inne wybarwienie niż otaczająca je skóra. Przebarwienia przyjmują różny kolor, kształt i wielkość, ale zawsze są efektem nadmiernej produkcji melaniny (naturalnego barwnika skóry) lub utraty właściwej pigmentacji. Wśród tych zmian możemy wyróżnić:
- Piegi: To drobne plamki, często występujące u osób o jasnej karnacji i rudych włosach. Lokalizują się głównie na odsłoniętych częściach ciała, takich jak twarz, ramiona czy dekolt. Piegi mogą ciemnieć pod wpływem słońca.
- Melasma (ostuda, melanoderma): Jest spowodowana zmianami hormonalnymi, często występuje w trakcie ciąży lub przyjmowania preparatów antykoncepcyjnych. Przebarwienia mają postać ciemnych brązowych plam na policzkach, skroniach lub czole.
- Plamy starcze (soczewicowate): To małe, ciemne plamki z dobrze odgraniczonymi krawędziami, zlokalizowane na skroniach i dłoniach. Powstają w wyniku starzenia się skóry oraz braku ochrony przeciwsłonecznej.
- Przebarwienia wtórne: Są spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, takich jak fototoksyczne substancje. Często występują jako ślady pozapalne po trądziku.
Laserowe usuwanie przebarwień to skuteczna metoda likwidacji tych mało estetycznych zmian, które wynikają z nadmiernej produkcji melaniny w komórkach skóry.
Mechanizm działania: Laser emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę w skórze. To prowadzi do selektywnej destrukcji zmian pigmentowych poprzez fototermolizę.
Przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista przeprowadza szczegółową konsultację, w trakcie której ocenia rodzaj przebarwień, ich rozmiar oraz stan skóry klienta. Po dokładnym oczyszczeniu obszaru, następuje zabieg, który trwa kilka minut w zależności od problemu. Zabieg powoduje w pierwszym etapie pociemnienie zmian skórnych lub ich delikatne oszronienie, które w ciągu 14 dni zaczną się złuszczać. Pierwsze efekty widoczne są po ok 4 tygodniach.
Jak przygotować się do zabiegu
Zalecenia pozabiegowe
Umów się na wizytę
Polecamy również inne zabiegi
Kompleksowa konsultacja z badaniem LUMISCAN®